Díl 5.: Fatální následky

5. července 2011 v 16:19 | Kayleigh |  Osud?! (autor Kayleigh McCamyo)
Tento díl bych ráda věnovala svému novému SBéčku Keishatko, hlavně díky ní jsem tento díl dopsala. Takže, holka, doufám, že se ti díleček bude líbit, protože jsem ho pslala s láskou! xD

Naruto
"Zvládnu to sám," ujistím ho.
"Já vím, že bys to zvládl sám, ale… nech mě se o tebe postarat. Dobře? Jen… s tebou budu, dokud neusneš." smlouvá.
A já ho vlastně nechci poslat pryč. "Vážně se mnou chceš ztrácet čas?"
"Ztrácím čas vždycky a se všemi, když nejsem s tebou." ujistí mě a já se zase začervenám. Na takové lichotky nejsem zvyklý! A hlavně… se to strašně dobře poslouchá, zvlášť když to říká… on.
"T-tak dobře," svolím, otevřu dveře domu, Sasuke se natáhne přese mě, dveře podrží a nechá mě projít do domu jako prvního. Je tak… galantní, uvědomím si. "Děkuju," pípnu.
Nic neřekne, jen mírně kývne hlavou a usměje se.
"Já… bych se chtěl osprchovat, tak… jestli -"
"O mně si starost nedělej," přeruší mě. "Já si poradím."
"Uhn," polknu nervózně. "tak… pojď," pokynu rukou ke schodům do patra.
"Jsem ti v patách," ujistí mě, když se vydáme ke schodišti, ale sotva chci vylézt na první schod, Sasuke mě něžně, opatrně, asi mě nechce vyděsit, což bylo vlastně úspěšné, vůbec jsem se nelekl a vlastně jsem to trošku čekal, obejme mě okolo boků, pootočí bokem k sobě a vyzdvihne do náruče. Zase. Jen se překvapeně nadechnu, ale to už Sasuke udělá jen těšící: "Ššš," a vydá se po schodech nahoru. Vlastně se v jeho náruči za poslední hodinu nacházím častěji než svýma nohama na zemi. Ne že bych si stěžoval.
Postaví mě na zem až v patře a já mu zase s koktáním poděkuju.
"Můžu chtít odměnu?" zeptá se s jakýmsi zvláštním podtónem Jakoby… prosící, nebo žádající, nebo… jako, je vidět, že mu na tom záleží a že o to, o co chce požádat, vážně stojí.
"Hm," kývnu.
"Dostanu pusu?" zajiskří mu v očích. Ale ne tak nějak… vítězně, nebo posměšně, nebo… já nevím, zle, ale… tak hezky, přátelsky.
Polknu ještě nervózněji, než před tím - co konkrétně si představuje pod pojmem pusa?
Sasuke
Sakra, zase jsem ho vyděsil? Doufám, že ne, páč, jako, on se pořád tváří jako raněné zvířátko. Jako bych ho chtěl sežrat, nebo co, ne jenom… ne jenom mu udělat dítě, že, Sasuke… Jó, ty jsi zase chytrý dneska - ale věnuj se mu, nebo se ti tu rozbrečí, sakra, Sasuke, ty jsi fakt totálně neschopný partner, víš to?! Dělej se sebou něco, nebo tě Minato a vlastně i tvůj vlastní klan a taky vesnice sežere, že jim terorizuješ jejich miláčka. A Sasuke? Možná by ti prospěla další intro-terapie. Jako, jenom ty a teplá vana a myšlenkové a mozkové hloubání a dloubání a - poslyš, Sasuke? ty vážně nejsi normální. Asi bys taky potřeboval pár hodin spánku. Jo, počkám až Naruto usne a pak si taky půjdu dát dvacet. Nejlépe do té vany, jo, to je dobrý nápad, teplá voda a žlutá kachnička a - ale vážně, Sasuke! věnuj se tomu blonďatému zázraku před sebou. A přestaň takhle blbě přemýšlet o vanách a kachničkách a - Sasuke…? Ty jsi totální idiot, jo. Už ti z toho blonďáka hráblo. Paráda, Sasuke, ty to totálně daleko dotáhneš, jo. Co jsem to - jo, tu pusu, jasně. Uch, on se tváří, jako bych ho chtěl minimálně sníst!
"Jenom malou, tady," nakloním tvář na stranu a přisunu ji blíž Narutově.
Ani se nenadám a to blonďaté trdlo mi tam vážně vtiskne malou dětskou pusu. Júúú, to bylo Trák kawaiiii! - Sasuke? možná potřebuješ víc, než jenom chvilku spánku a jednu intro-terapii, jo.
"Díky," usměju se. Uhn, a tak nějak nevím, co teď. Naruto to naštěstí vyřeší za mně, páč vleze do prvních dveří napravo, něco si odtamtud vezme a zase vyjde ven.
"Můžeš… počkat u mě v pokoji," otevře dveře a pokyne mi směrem dovnitř.
"Dobře," přikývnu a už se mu tam kvartýruju. Hačnu si na postel a rozhlídnu se. Všude listy… a taky spirály… Listy… a další spirála… a plakát se spirálou… a oranžový list… a zelená spirála… a oranžová spirála… a zelený list… co to jenom znamená?… Ahá! Už to chápu! To jsou znaky Listové a Uzumaki! No jó, už vím… jasně, Sasuke, ty jsi ale chytrý! Ale prosím tě buď tak laskav a dělej se sebou něco, nebo, jako, spáchej harakiri, páč, jako, někdo ti vidět do hlavy, zblázní se anebo to harakiri spáchá sám. Nebo ho spáchá na tobě. Anebo obojí, nejdřív na sobě a pak na tobě. É, jako, Sasuke, nejsi ty idiot? Jak asi může spáchat harakiri nejdřív na sobě a pak na tobě?! Mrtvý bude těžko něco páchat, ne?!
Zatřesu hlavou, tohle by bylo na dlouho, takže, kde jsem to skončil? Jo, jasně v Narutově spirálovité a listovité a znakové ložnici. É, paráda. Co teď? No jasně, udělat mu ten čaj. Jo, to je docela dobrý nápad. Takže, pryč z pokoje, sejít schody a napravo…? Ne, napravo je obývák, takže nalevo? Ne, tam je chodba. Aha. Takže do chodby a nalevo? No jasně! Sasuke, ty jsi ale génius! Kam chodíš na tyhle báječné nápady?
Najít … konvici s vodou, hrnek a čaj. A cukr. A taky citrón. Hm, poličky? No jasně, Sasuke, z tebe něco bude…! No, vlastně, v nebližších měsících pravděpodobně otec, že? Jéžiši! Sakra, Sasuke, jestli nepřestaneš takhle blbnout, to dítě tě bude mít za toho největšího idiota.
Postavím na vodu, do hrnečku nasypu čaj, hodím doň cukr a trochu šťávy z citronu, co jsem našel v ledničce, zaliju vroucí vodou, v příborníku (ta poslední otevřená zásuvka) najdu lžičku a odnesu mu čaj nahoru. Sotva vylezu já nahoru, Naruto otevře dveře koupelny, oblečený do trenýrek a volného trička, na hlavě ručník.
"S-Sasuke," vyrazí ze sebe překvapeně.
"Copak? Slíbil jsem ti čaj, že?" upamatuju ho.
"J-jo," přisvědčí a stáhne si ručník z hlavy. Vypadá teď tak rozkošně! Jako zmoklé kuřátko, jú, já bych si ho - Sakra vzpamatuj se, ty idiote! Jsi chladnokrevný super-coolácký-chladný-sexy-emo-hrdina, ne uječená yaoi fan v růžovém trikotu s nápisem SasuNaru a srdíčky kolem! Teda - rychle kouknu na své triko - ne, nejsem, díky Jashinovi. (Zatím nejsi, mwhahahá! směje se Dr. Zloun.)
"Pojď," pobídnu Naruta. "jdeš spát."
"Jo," souhlasí docela dobrovolně. Aspoň ho nemusím přemlouvat.
Naruto
Je až zvláštní, jak moc je milý. Skoro by mi to bylo podezřelé. Nechystá na mě něco? Nebo - o co mu jde? … Páni, mě teda už docela solidně hrabe, Asi vážně potřebuju spánek. Jo, to bude to nejlepší, co teď můžu udělat, jít spát, umíním si, když si sednu na postel a do ruky je mi vložen čaj.
"Je horký," upozorní mě. Nejsem idiot, Sasuke, já vím, že když se něco vařilo, tak je to horké, zas takový debílek nejsem, jasně? Ale vím, že to myslel dobře. Možná tak, že jsem už dost mimo a musím působit dojmem, že skoro spím. Nebo že jsem už v úplně jiném vesmíru. Nebo oboje.
"Jasně, dám pozor. Díky," doufám, že chápe, že mu neděkuju jenom za čaj.
"Nemáš přece za co, Naruto. To já mám děkovat." usměje se, což zaregistruju jen koutkem oka. Nemám moc sílu podivovat se nad tím, že se směje, jsem tak unavený, že mi padají víčka a Sasuke si nejspíš všimne. Dopiju čaj a položím hrnek na noční stolek, nadzvednu peřinu a zalehnu pod ni.
"V pořádku?" zajímá se.
"Jo," zamumlám polohlasně. Vážně už skoro spím.
Sasuke:
"Dobrou noc, Naruto." zašeptám a po chvilkovém zaváhání se skloním. Sakra, nevyděsím ho? Ne, jistě ne, navíc, on už určitě spí, ani to nepostřehne, ujistím se, přivři oči a políbím ho na tvář.
Chvíli nad ním takhle skloněný čekám, co se stane, a když se ujistím, že se nestalo vůbec nic, žádný enormní záchvat pocitu úzkosti, ochranitelství, lítosti, smutku, žádný pocit vraha, mučitele, necity, ani žádné znechucení, nebo nutnost zvracet, nic. Paráda. Tákže, intro-terapie není nutná. Ale ta vana jo. A taky ten spánek. Tak fajn, Naruto spí a já bych měl jít taky, jo. É, není blbé jenom tak odejít? Sakra… napíšu mu vzkaz, jo. Takže, potřebuju papír… nějaký kousek… jo, tady na stole a tužka je hned vedle, paráda, takže, co mám napsat? Milý Naruto… ne, raději nic, jenom Naruto… anebo Můj Naruto… jo, to zní dobře, takže, úvod bychom měli. Co dál? Něco jako, hej, díky za souhlas, uvidíme se, až spolu budem šukat? To asi ne, že. Takže… něco jako, jestli se dobře vyspal… jasně, to je ono: Doufám, že ses hezky vyspal. Jo, to zní taky dobře. A dál? něco… hm… jako, kdy se zas uvidíme…? Třeba: Kdykoli budeš mít čas a náladu, moc rád tě uvidím. A podpis S. U. …Doufám, že mu dojde, od koho vzkaz je. A teď konečně domů, už jsem unavený. Kde mu mám ten vzkaz nechat? Někde, kde na něj určitě narazí a pokud možno co nejdříve po probuzení. No jasně, noční stolek! Sasuke, ty jsi ale chytrý! Kam chodíš na tyhle báječné nápady! … Buď tak laskav a zamysli se nad sebou. Tak, a teď potichu vypadnout z domu a makat domů.
"Sasuke," osloví mě táta, sotva přiběhnu domů.
"Ahoj, tati," pozdravím.
"Jakto že nejsi s Narutem-kun?"otáže se ledově.
"Právě jsem jej doprovodil domů." odpovím neurčitě.
"A neměl bys dnešní odpoledne strávit s ním?"
"Právě usnul," oznámím a mám debatu za ukončenou.
"A?"
Otec zjevně ne.
"Tak ho musím nechat spát, nemyslíš? Jako budoucí otec spánek potřebuje." protočím oči.
Načež mi dojde, že otec ještě neví, že Naruto s tím souhlasil.
"Jak to myslíš?" zamračí se.
"No… tak, že Naruto se stane otcem našeho dítěte. Dnes odpověděl kladně. Prý už to ví i Minato."
"Mluvíš vážně," ujišťuje se.
"O tomhle se nežertuje, otče," ujistím ho.
Táta vstane z křesla: "To je skvělé, Sasuke, gratuluji."
He, cože?
Dokonce na tváři stvoří něco, co se snad při troše představivosti a víře v Moudrý klobouk dá považovat za úsměv. Trochu mě to děsí.
"Takže já se sejdu s Minatem a domluvíme se na podrobnostech. Potom musíme zajít za Tsunade a poslechnete si, jak to udělat, aby mohl mít Naruto-kun dítě."
Aha… díků se asi nedočkám.
Naruto:
"Jak je ti, Naruto?" otáže se táta opatrně.
"Právě jsem volitelně povinně zaprodal svůj život." utrhnu se na něj sarkasticky. "Je mi výtečně." dnes ironií přímo přetékám. A to jsem víc než půl dne spal!
"Naruto… já bych vážně chtěl vědět, jak se cítíš." domlouvá mi táta stále stejně mírně.
"Mizerně. Je mi úplně příšerně, stačí? Spokojený?!" vyletím ještě víc než prve.
"Naruto-"
"Nech si svoje "Naruto…" jasný? Nemáš tušení jak příšerně ponižující to je, mít dítě s někým jen z povinnosti! Celý život budu viset na krku Uchihovi, jako nějaká nula! A to jsem měl ambice na Hokageho! Ale já budu dělat citlivou matku Uchihovským harantům, které v bolestech přivedu na svět! Hokage nemůže měnit plíny právě porozeným dětem! Neřeknu, kdyby to dítě mohlo být po devíti měsících trápení aspoň moje, abych je mohl vychovávat a abych směl říkat, že je moje vlastní, ale ono mi bude odebráno a vychováno podle vojenského řádu bez špetky citu - Dokážeš si takový pocit představit?! Víš, jaké to je?! Porodit dítě, které nikdy nebude moci být šťastné, protože ti chladnokrevní Uchihové z něj vychovají bezcitného zabijáka?! Nebude mít žádné dětství, žádné citové zázemí! A já nemůžu říct ani popel, protože pro Uchihy budu jen naprosto zbytečná kojná!" při poslední větě mě zradí vlastní tělo. Zlomí se mi hlas a zase se rozbrečím. Uchihovi nevěřím jediné slovo. Žádnému z nich!
"Ale ne, zlato, takhle to nikdy nedopadne. Slibuji, že se tohle nikdy nestane, ano? Dokud jsem Hokagem já a ty stojíš na mé straně, nic takového nehrozí. Tvé dítě bude tvé a ničí jiné, jen bude podobné Uchihům. To je všechno. Ono bude tvoje a Sasuke se o něj starat může, ale nemusí. V prvé řadě máš na dítě právo jedině ty. Ty a nikdo jiný. Sasuke jedině v případě, že mu to ty sám dovolíš." chlácholí mě. Planá slova. Už nevěřím ani vlastnímu otci.
Sasuke
"Dítě je samozřejmě Narutovo, ale bude patřit také klanu," smlouvá otec.
"Fugaku, mluvím vážně. Dítě je v prvé řadě pouze a jedině Narutovo. Jeho slovo platí." oznámí Minato nekompromisně.
"Ano, ale Naruto přijme podstatu Uchihů. Stane se členem Uchiha klanu. A dítě se narodí s prioritními znaky klanu Uchiha," oponuje otec.
"Ano, to by bylo v případě, že by byl Naruto žena. Ale u těhotných mužů není nikdy jisté, jak si s nimi genetika a pomocná jutsu pohrají." argumentuje logicky Minato.
"Vlastně nevím, proč se tu o tom hádáte," vložím se do toho. "dítě ještě není ani počato. Kdoví, co všechno se může stát. Nechal bych tyhle spory až na dobu, kdy bude dítě na světě." vložím se do jejich nesmyslné hádky.
"To je výborný nápad, Sasuke," pochválí mě hlava vesnice. Zato hlava klanu se na mě dívá jako na vraha.
"Dobrá," procedí skrz zaťaté zuby.
"Tsunade? Co mám tedy dělat, jaké jsou podmínky?" položím otázku.
"Ty fyzické jsou docela jednoduché, Naruto bude několik týdnů brát léky, které mu v těle vytvoří umělé lůno. Oplodnění budeme zkoušet, dokud se to nepodaří." vysvětlí. "Teď už vás tady nepotřebuji, Minato, Fugaku, můžete odejít. Musím si se Sasukem promluvit o samotě."
Ani se na ně neotočím, trochu mě naštval ten otcův tón. Mluví o Narutovi, jako by byl podřízen klanu Uchiha. On by mu měl vládnout, ne dodávat potomky!
"Co potřebujete, Tsunade?" zeptám se.
"Já nic moc, ale ty bys mohl pár rad potřebovat." pousměje se tajemně.
"Například?" zajímám se.
"Sasuke, slyšel jsi někdy o tom, že psychika je důležitější než fyzický stav?"
Zamračím se. Co tím myslí? Nějakou hádanku? Odpověď za tři body plus sex s Narutem zdarma? Tohle jsem nepochopil.
"Jak to myslíte," zamračím se.
"Naruto… jak je na tom momentálně psychicky?" otočí otázku.
"Jaký je superlativ od slova příšerně?" odpovím protiotázkou.
"Myslím, že nejpříšerněji." odpoví zamyšleně. "To je zlé."
"Já vím." vzdychnu. "Ale snad se to spraví."
"Ne, Sasuke, ty mi nerozumíš." zarazí mě.
Zase se zamračím. Sakra, co je to za hru?! Hádej, co se ti snažím vyslat do mysli? Nebo hádej, jakou myšlenku z Narutovy mysli se snažím uhádnout?! Zatraceně, Tsunade, mluvte jasně!
"Jde o tom, že špatný psychický stav je horší, než špatný fyzický stav. Pokud je nositel dítěte ve špatném fyzickém stavu, například zranění, nebo bolest, nebo cokoli, ale jinak je zcela vyrovnaný a dítě již v prenatálním stadiu miluje a těší se na něj a bere jej už jako součást života, je možné, že nositel i dítě tento špatný až zlý fyzický stav zvládnou bez jakékoli újmy. Ale pokud je špatný stav psychický, ačkoli je dítě i nositel zcela zdravý… může mít tento stav na dítě i nositele špatné následky." vysvětluje.
"Jak špatné?" zeptám se.
"Fatální." ujistí mě.
Zblednu a zapomenu se nadechnout.
"Nevím, jestli je ti to dostatečně jasné, Sasuke. Jediná deprese, a Naruto i budoucí dítě… zemřou."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 14. listopadu 2016 v 13:13

Tak ten konec mě děsí.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama

Layout by Luczaida.blog.cz