Díl 7.: Proč ne?!

5. července 2011 v 16:21 | Kayleigh |  Osud?! (autor Kayleigh McCamyo)
věnuji další, v pořadí již sedmý díl. Speciálně pak Keishatko(moje mamčaaaaaa! - co má totálně sexy blog), Pajčas - hej, jako, holka, ty si ten díl dycky skoro násilně vynutíš xDDD, mojí trhlé Luli (segráááá! - tě baštim, čéče!), a taky všem Sbéčkům a těm, kteří mi napíšou koment!
Užijte si to a přejte mi všechno nejlepší a hodně štěstí a pevné nervy, za 6 týdnů maturuju! Hej, ale: Jebal to kot, ser pes!

Sasuke:

"Tak - čekej, kytka… jó kytka, jasně… doprdele, kam jsem to- jó, ahá, tady. Takže - ještě jednou, Sasuke.
"Naru- ehm, ehm," odkašlu si. Sakra, nějak mi zaskočilo. Ještě jednou. A sakra, Sasuke, koukej svýmu odrazu v zrcadle do očí! "Naruto - vezmeš si mě?"
…Teď si připadám jako hybridní schizofrenický neurotik. Paráda. Jó, Sasuke, takhle běž požádat Naruta o ruku, totálně ti ji dá, jo. Takovému usmrkanému a ukoktanému magorovi jako ty prostě jednoduše neodolá.
Povzdechnu. A zase na sebe kouknu do zrcadla.
Fajn, jdu.
Ale ani se nepohnu. Sakra, Sasuke, ti jebe, či co…? Prostě běž za Narutem domů... uhn… nó, a… é… uhn… etóóó… nó, to je tak všechno. Jo, a ještě ho požádej o ruku.
Tse, brnkačka.
…Tak proč se mi tak třesou nohy…?
Naruto:
Ani nevím, kam jdu. Zvláštní, ani nelituju, že jsem to všecko otci řekl. Myslím, že mu to chci říct od začátku. Totálně existuje i jiná cesta než moje těhotenství. Stopro.
Jenom… jaká…? Totálně… stejně není jiná cesta. Musím to udělat. Co už. …Zajímalo by mě kolik je hodin. Jako, kvůli tomu, že má přijít Uchiha. Jako, s tím prstenem a pokusem o … úsměv…? Jo, asi jo. Páč… asi mě ta láska vůči němu dost přešla. Teda… ona to asi nikdy nebyla láska. Možná obdiv, možná… se mi líbil, jako… je hezký kluk, to mu asi nikdo nevezme. Jenom má tu smůlu, že se narodil v klanu Uchiha za těchto podmínek. Ale je fakt, že to si člověk nevybere. Takže, kde jsem to skončil…? Už vím, sebelítost, strana 559 vlevo dole, předposlední odstavec. Haha. Hlavně že mě neopouští humor, fakt že jo. Tááákže, co teď budu dělat? Musím se vrátit domů. A potom… ta večeře, jo, pak prsten a potom… k Uchihům, v za dva týdny svatba a potom… uhn… bože. Teda, spíš Jashine a Dr. Zloune. Ačkoli… to vyjde tak nastejno, páč mě nepomůže ani nebe, ani peklo. Měl bych… vymyslet nějaký plán, jak se co nejvíc vyhýbat otci. Musím být v klidu a neřešit každý jeho výlev. Jo, to je hlavní, Naruto, buď v klidu, nic neřeš, prostě jenom… hej, to zvládneš, jsi Naruto Uzumaki, po mámě, ta taky zvládla všechno. Jasně, všecko zvládnu. Jsem budoucí hokage vesnice. Mě jen tak něco z míry nevyvede, nesmí, protože jinak bych postu hokageho nebyl hoden.
Sasuke:
Uhn, takže… on otevře dveře, já mu dám kytku… a pozvu ho ven…? Jó, to je dobrý plán, líbí se mi. Je jednoduchý a snadno zapamatovatelný. Eh… ale počkat, není náhodou Naruto… támhle kousek přede mnou? No jasně že je to on! Bez své kombinézy, ale je to on. A vypadá… dost… uhn, rozrušeně. É, nemyslím si, že… by teď uvítal moji přítomnost.
Zatraceně, Sasuke! Vzpomeň si, co říkal Itachi! Máš s ním mluvit a být s ním ve chvíli, kdy tě od sebe nejvíc odhání. Jo, ono to totiž dává smysl, abyste věděli!
"Naruto!" zavolám na něj zkusmo, ačkoli tuším, že se neotočí. Zaprvé proto, že nejspíš neuslyší a zadruhé proto, že nejspíš nechce slyšet. Áha, tahle možnost mě nenapadla. Naruto se totiž otočí, ale když uvidí, že to já se po něm sháním, otočí se zpátky a přidá do kroku. Hm. To jsem si pomoh'. Teď se za ním musím rozběhnout, aby se mi neztratil mezi lidmi na ulici.
"Naruto!" chytím ho jemně za paži. "Naru," všimnu si slz v očích - co se stalo? Čistá zvědavost, žádná starost. Sakra. á o něj chci mít starost! Proč to nejde? "Naruto, co se stalo?"
"Nic," uhne očima a ani na chvíli nezastaví.
… Nikdy jsem nebyl dobrý v odhadování lidí. Jako, jó, jasně umím odhadnout, s jakým úmyslem se ke mně blíží cizí člověk, jestli bojově, nebo přátelsky. Umím odhadnout, na jakou bojuje vzdálenost a jaké jsou jeho slabiny. Ale fákt neumím číst v lidech, jako takhle, jestli si vážně myslí to, co říkají. Na druhou stranu, kdyby nelhal - proč by brečel?
"Mně přece nemusíš nic tajit," ujistím ho.
"Jo," hlesne jenom. Kruci, kde jenom může být chyba? Přemýšlej, Sasuke, co se asi tak mohlo stát? Nějaký… hm… problém? Ha! Sasuke, ty jsi génius! No jasně, nějaký problém! Teď už jen přijít na to jaký… možná… stres? To by nebylo divné… ale… podle toho, jak je schlíplý, bych tipnul, že je to něco vážnějšího… jako… nějaká hádka? Sakra, Sasuke, přemýšlej, očividně se ti svěřit chce, jenom neví jak, nebo co, aniž by byl za sraba/idiota/ubrečeného sraba a idiota v jednom. Hej! Už to mám! Půjdu na to opačně:
"Naruto, já… já nevím, co konkrétně se stalo, ale jsem si jistý, že to má něco společného s tebou, se mnou a s naší budoucností, pletu se?"
Sakra, být někým jiným, zatleskám si, to je jednoznačně nejchytřejší nápad na světě!
"Ne přímo… jen…" a zase zmlkne.
"Nevím, jestli… ti rozumím, protože… si ani neumím představit, čím procházíš, jen… říkal jsem ti to už několikrát, já… chtěl bych, abys… byl alespoň spokojený, když už ne šťastný. Nechci ti tvrdit, že to bude jednoduché a lehké a v pohodě, ale slibuju ti, že se ze všech sil budu snažit, abys… to měl co nejpříjemnější."
He, to bylo hezké… krásně jsem to pronesl, žádná zeugma, žádné koktání… krásný, souvislý, smysluplný projev. Hezké, Sasuke, to se ti moc povedlo. A tentokrát žádný sarkasmus. No Sasuke! Ty se lepšíš!
Naruto:
To od něj… bylo milé. Vlastně, on je jediný, který mi… nevím, netvrdí, že všude bude duha a růžoví králíčci a mír a štěstí a létající víly… ale ukazuje mi reálnou stránku věci. A taky se mi nesnaží vnutit, jak mi rozumí a chápe mně a dokáže si představit, jak se cítím. V téhle chvíli jsem mu, myslím, hodně vděčný.
"Jo, já… já jsem se… šíleně chytil s tátou," pousměju se. Zvláštní, kolik sarkasmu mi v posledních dnech proudí v žilách. Dost na to, abych nad největší hádkou, kterou jsem kdy vedl, navíc s vlastním otcem, mávl rukou a protočil oči a řekl si: Hej, no a?
"Jak moc šíleně?"zajímá se a vede mě na lavičku.
"Kázal mi, že nemám vyšilovat - prý to bude celé v pohodě a zvládnu to levou zadní. A proč na svatbě nechci třičtvrtě ohňové země? Bude to přece můj nejšťastnější den v životě," protočím oči. Sakra, ten sarkasmus mě ne a ne opustit. Asi se mu u mě nějak zalíbilo. Nevím, jestli je to dobře, každopádně bych měl slevit, jinak si Sasuke začne klepat na čelo. Jako, … ne že by mě to trápilo, ale momentálně je to jediný člověk v mém okolí, se kterým se dá celkem slušně mluvit. Jako, zatím, uvidíme, jak to bude pokračovat.
"Hej, nechci o něm tvrdit nic zlého - je to tvůj táta - ale, jako… není trochu idiot?" zamračí se Sasuke.
Rozesměju se: "Jó, a taky hokage vesnice."
On se ale vážně zamračí: "Myslel to vážně? Nebyl to jenom nějaký odporně sarkastický joke?"
Nakrčím obočí: "Ne, myslím, že ne, jeho humor poznám. Tohle nebylo myšlené ve srandě."
"Tvůj vlastní otec ti řekl -…" zavrtí hlavou. "Jako, já taky nemám na tátu zrovna štěstí, ale … tohle by si nikdy nedovolil říct. On totiž jako… mlčí. Skoro nikdy nic neřekne. Ale… ani neurazí. Jen… nepochválí. To je celý jeho problém. Nikdy by… nikoho neurazil. Nebo… nezlehčoval něčí problém. Ale… tohle… Naruto, můžu… můžu pro tebe něco udělat?"
Pousměju se. Je vlastně docela milý. Fajn, končím se sebelítostí. Zdá se, že to nebude tak zlé. Možná nakonec vážně budeme aspoň přátelé. To je docela dobrá cena útěchy.
"Ne… myslím, že teď ne, jen… je docela fajn, že jsme na sebe narazili." usměju se na měj.
"Jo!" vyhrkne a podá mi kytku, kterou vykouzlil nevím odkud. "Ta je pro tebe, sice… jsem měl přijít s celou famílií až večer a zasnoubit se až tam, ale… myslím, že je to naše věc, kde a kdy se zasnoubíme, že?" mrkne na mě.
Trochu nejistě si vezmu růži, kterou mi podává, a nejspíš dost stydlivě se na něj podívám: "Děkuju,"
Sakra, myslím, že se červenám.
"Takže," protáhne. "Teď… se asi nenecháš doprovodit domů, že," konstatuje.
Chytrý kluk!
"Ne… to ani ne. Myslím, že pokud mě ještě dneska uvidí, něco mi totálně udělá, fakt," sdělím mu v obavách.
"Hej, neboj se, totálně za tebou stojí celý Uchiha klan."
Vzhlédnu k němu a udiví mě, že na se na jeho tváři zračí vyrovnaná vážnost. Nedělá si ze mě srandu…?
"Nezapomeň, že teď jsi to nejdůležitější, co klan Uchiha má," zvedne se z lavičky a podá mi ruku. "Nebuď smutný. Pojď, půjdeme se projít," navrhne.
A… vlastně, proč ne? Vždyť se nic nestane, když se půjdeme projít, ne? Sebelítost můžu na chvíli odložit.
Vstanu tedy a trochu nejistě vložím dlaň do té jeho a vstanu z lavičky, překvapí mě živost toho pohybu, nikdy bych nečekal, že se Sasuke dokáže k něčemu takovému dokopat - jako, nějaký živý pohyb? On bývá většinou mdlý a klidný, rozhodně nemívá nějaké veselé nápady a srandu a zábavu. Ale… na druhou stranu, neměl bych ho soudit, vždyť… ho ani pořádně neznám. Jasně, vím, jak se jmenuje a taky že je nejlepší v ročníku, ale… to je asi tak všecko.
"Znáš nějaké vážně hezké místo tady v Konoze?" zeptá se a mou dlaň už nepustí. Huh?
"No… jo, když… jsem se schovával před tátou, když jsem byl menší a něco jsem provedl, nebo jsem chtěl jen přemýšlet, sedával jsem na hlavě Prvního Hokageho." pokrčím rameny. "Proč?"
"Co kdybychom se tam koukli?" navrhne.
A proč ne? Stejně nemám co dělat a … otce raději asi nechci vidět. Zatím.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama

Layout by Luczaida.blog.cz